11636378-scaled.jpg (2560×1707)

Rugpjūčio 4 d. vakarą, penktadienį, popiežius Pranciškus vėl susitiko su Pasaulio jaunimo dienų dalyviais ir kartu su jais apmąstė Kryžiaus kelią. Kryžiaus kelio pamaldose dalyvavo 800 000 jaunuolių.  Prieš Kryžiaus kelio eiseną, kurioje jaunuoliai ir jaunuolės nešė Pasaulio jaunimo dienų kryžių per keturiolika tradicinių Kryžiaus kelio stočių, popiežius pasakė įvadinę kalbą. „Jėzus yra kelias, ir mes eisime su juo, – kreipėsi popiežius į jaunimą. – Kai Jėzus pradėjo savo viešąją veiklą, jis keliavo gydydamas ligonius, tarnaudamas vargstantiesiems, mokydamas. Jis keliavo, tačiau labiausiai į mūsų širdis įsirėžė Kalvarijos kelias, Kryžiaus kelias.“ Pasak popiežiaus, kryžius, lydintis visas Pasaulio jaunimo dienas, yra Kristaus kryžiaus kelio ir jo keliavimo tarp žmonių ikona. Kryžius yra didžiausios meilės ženklas, tos meilės, kuria Jėzus nori apglėbti visų žmonių gyvenimą. Jėzus eina Kryžiaus keliu už mus, aukoja savo gyvybę. Niekas labiau nemyli už tą, kuris atiduoda savo gyvybę už draugus, kuris atiduoda savo gyvybę už kitą žmogų. Štai kodėl, žvelgdami į Nukryžiuotąjį, matome grožį meilės, kuri atiduoda savo gyvybę už kiekvieną iš mūsų. Popiežius kreipėsi į jaunimą: „Dabar užduodu jums klausimą, bet neatsakykite į jį garsiai, kiekvienas sau mintyse į jį atsakykite: ar aš kartais verkiu? Ar yra gyvenime dalykų, kurie verčia mane verkti? Iš tiesų visiems gyvenime yra tekę verkti. Ir štai Jėzus yra su mumis, jis verkia kartu su mumis, jis lydi mus tamsoje, keliaujančius per ašaras.“ Jėzus yra kelias per gyvenimo sunkumus. Jėzus savo švelnumu nušluosto ašaras, jis nori užpildyti žmogaus vienatvę savo artumu. Jis yra šalia, nori savo paguoda išsklaidyti mūsų baimes. Jis prašo nebijoti rizikuoti mylėti. „Šiandien mes eisime su juo kančios keliu, mūsų nerimo ir vienatvės keliu“, – sakė popiežius ir paprašė jaunuolių keliomis tylos akimirkomis pasirengti apmąstyti Kryžiaus kelio slėpinius. „Jėzus eina Kryžiaus keliu ir miršta ant kryžiaus, kad mūsų siela galėtų džiaugtis“, – baigė s

JĖZUS YRA MŪSŲ KELIAS