11634831-scaled.jpg (1707×2560)

Rugpjūčio 3-iosios vakarą popiežius Pranciškus susitiko su jaunuoliais, iš viso pasaulio atvykusiais į Lisabonoje vykstančias Pasaulio jaunimo dienas. Susitikimas vyko dideliame Eduardo VII parke, Lisabonos miesto centre.

Popiežius linkėjo, kad Pasaulio jaunimo dienos padėtų suprasti labai svarbią tiesą – tiesą, kad Dievas myli kiekvieną žmogų ir kiekvienam suteikia pašaukimą, kad visi jam yra brangūs, net jei žmonių akys, aptemdytos negatyvumo ir apakintos įvairių trukdžių, kartais to nemato. Pranciškus pabrėžė, kad tvirtinimas, jog kiekvieną žmogų Dievas pašaukia vardu, yra ne retorinė figūra, bet tikrų tikriausia tiesa. Dievas į mus kreipiasi asmeniškai, vadina vardu, nes jam kiekvienas iš mūsų esame ne skaičius, bet veidas.

„Bičiuliai, norėčiau aiškiai pasakyti jums, kurie esate alergiški melui ir tuščiažodžiavimui: Bažnyčioje yra vietos visiems. Bažnyčioje nėra nereikalingųjų. Yra vietos visiems, tokiems, kokie esame“, – sakė Pranciškus ir pridūrė, kad pats Jėzus tai aiškiai sako palyginime apie vestuvių pokylį. Viešpats į savo suruoštas vaišes kviečia visus – jaunus ir senus, sveikus, ligonius, teisiuosius ir nusidėjėlius. „Visus, visus, visus!

„Brangūs vaikinai ir merginos, pamąstykite apie šį nepaprastą dalyką: Dievas mus myli tokius, kokie esame, o ne tokius, kokie norėtume būti ar kokius norėtų mus matyti visuomenė. Jis kviečia mus su mūsų trūkumais, su mūsų ribotumu, su mūsų troškimu eiti pirmyn.“

Popiežius prašė jaunimą pasitikėti Dievu, kuris yra mus mylintis Tėvas. Tai nėra labai lengva. Dėl to mes turime galingą pagalbininkę – Viešpaties Motiną, kuri yra ir mūsų Motina.

Nebijokite, turėkite drąsos, eikite pirmyn, žinodami, kad už viską svarbiau yra meilė, kuria Dievas mus myli.“

Vatican News

DIEVAS JUS MYLI TOKIUS, KOKIE ESATE