cq5dam.thumbnail.cropped.1500.844 (1)

Nigerija, Afrikos milžinė, turinti 200 milijonų gyventojų, daug metų kariauja pati su savimi. Ilgą laiką dėmesį traukė islamo Boko Haram terorizmas šalies šiaurės valstijose, kur dauguma gyventojų – islamo išpažinėjai, dabar jau kurį laiką neramumai vyksta centrinėje šalies dalyje. Kova dėl išteklių čia persipina su etniniais ir religiniais skirtumais, didėja konkurencija tarp fulani genties piemenų, atvykstančių iš vis sausesnės šiaurės žemių, ir vietos krikščionių ūkininkų, kurie jau seniai yra išpuolių taikiniu.

Nigerijos nevyriausybinės organizacijos „Intersociety“ duomenimis, nuo 2009 m. Nigerijoje islamo teroristai nužudė apie 52 250 krikščionių. Per aštuonerius Muhammado Buhari prezidentavimo metus nukentėjo daugiau nei 30 000 žmonių. Per tą patį laikotarpį per islamistų įvykdytus teroristinius išpuolius taip pat žuvo 34 tūkstančiai musulmonų. Taikiniais tapo daugiau nei 2 200 krikščioniškų mokyklų ir apie 18 tūkstančių maldos vietų, buvo pagrobta per 700 krikščionių, nužudyta daugybė kunigų. Smurtas taip pat paskatino masinį gyventojų perkėlimą.

Vatican News

NIGERIJOJE PER 15 METŲ ŽUVO 52 TŪKSTANČIAI KRIKŠČIONIŲ