Krikscionis-Burkina-Fase-dekoja-uz-Barnabo-finansuojama-pagalba-kuri-buvo-isdalinta-152-ypac-pazeidziamiems-tikintiesiems-kuriems-gresia-islamistu-smurtas-jpg

Nigeryje, maždaug už šimto kilometrų nuo sostinės Niamėjaus – grupė ginkluotų motociklistų atvyksta į gyvenvietę ir reikalauja sumokėti mokestį (apie 80 eurų) už kiekvieną vyrą ar jaunuolį vyresnį nei 15 metų arba atsiversti į islamą. Jei atsisakoma, belieka viską palikus išvykti. Taip veikia ginkluotos džihadistų nusikaltėlių grupuotės daugiausia „Trijų sienų“ regione – Malio, Burkina Faso ir Nigerio pasienyje.

Šias tris šalis šiuo metu valdo kariniai režimai, neseniai buvo nutarta susivienyti į naują darinį, vadinamą Sahelio valstybių aljansu (AES). Nuo 2018 m., kai buvo pagrobtas kun. Pierluigi Maccalli, su Burkina Fasu besiribojančioje teritorijoje gyvenančių valstiečių gyvenimas nenustojo blogėti. Gyventojų kasdienybė – grasinimai, pagrobimai, žmogžudystės, uždarytos mokyklos, bauginimai ir baimės atmosfera. Pašalinus užsienio karines pajėgas iš Nigerio, vietinė kariuomenė nepajėgia užkirsti kelio nusikaltimams, skundai ir pagalbos prašymai lieka neišgirsti.

Ginkluotos grupuotės verbuoja į skurdą įstumtus jaunus žmones, žadėdamos lengvą uždarbį ir naują socialinį statusą.

Banditai duoda savaitę laiko atsakyti. Kartais krikščionys sutinka mokėti, tačiau neretai jie priversti išvykti į saugesnes vietas. Atsisakius atsiversti, belieka galimybė išvykti, nes sumokėti šiais metais reikalaujamą sumą reiškia, kad kitais metais ji bus padvigubinta. Regiono valdytojas buvo informuotas, valdžios institucijos žino apie netoliese vykstančią dramą. Tačiau bejėgiškumas, nesugebėjimas prisiimti atsakomybę už žmonių saugumą ir retkarčiais rengiami reidai nedavė rezultatų.

Nuo ginkluotų grupuočių reketų nukenčia ne tik krikščionys, bet ir kiekvienas Trijų sienų zonos gyventojas. Jie visi – neturtingi ūkininkai iš ilgo „nematomųjų“ sąrašo, kuris neturi ekonominės ir geopolitinės reikšmės.

SUMOKĖTI, ATSIVERSTI ARBA IŠVYKTI – KRIKŠČIONIŲ DILEMA NIGERYJE