cq5dam.thumbnail.cropped.1500.844 (1)

Gegužės 13 d. popiežius Pranciškus priėmė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

Kaip informavo Šventojo Sosto spaudos salė, popiežiaus Pranciškaus ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pokalbis truko 40 minučių. Kalbėta apie politinę ir humanitarę padėtį Ukrainoje, apie pagalbą nekaltoms konflikto aukoms, ypač pažeidžiamiausiems žmonėms. Popiežius patikino, kad jis nuo pat praėjusių metų vasario kiekvieną dieną meldžiasi už taiką.

Susitikimo proga popiežius Ukrainos prezidentui padovanojo taikos simbolį – bronzinę alyvmedžio šakelę, taip pat kelis leidinius taikos tematika: savo žinią šių metų Pasaulinės taikos dienos proga, 2019 m. Dokumentą dėl žmonių brolybės, taip pat knygą „Enciklika apie taiką Ukrainoje“; prezidentas popiežius padovanojo meno kūrinį, pagamintą iš neperšaunamos liemenės plokštės, ir paveikslą „Netektis“, sukurtą per karą Ukrainoje  žuvusių vaikų atminimui.

Vatican News

POPIEŽIUS PRIĖMĖ UKRAINOS PREZIDENTĄ